Charder Medikal, Charder Elektronik Şirketinin başarıları üzerine kurulmuş olup 1980 yılından bu yana sensörler ve ölçümler alanlarında uzmanlık kazanmıştır. Hali hazırda zengin bir tecrübe havuzu ile donanmış bulunan Charder Medikal, kullanıcı tecrübesi, faydası ve güvenilirlik üzerine odaklanan cihazların üretimini gerçekleştirmek suretiyle medikal ölçüm endüstrisinde kendine yer etmiş ve tanınmış bir marka haline gelmiştir.

1980: Charder, yüksek hassasiyete sahip tartılar alanında uzmanlaşacak bir Orijinal Ekipman Üreticisi olarak 1980 yılında kuruldu. Müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamak adına Charder, kendi ARGE departmanını kurarak pazarını ve tasarım birimlerini birbirlerine entegre etti.

2003: Charder, ISO 13485 kalite standardı onayını aldı. MS2400 bebek tartısı, prestijli “Alman İF Tasarım Ödülü”nü aldı.

2005: Medikal pazara yönelik daha iyi bir hizmet sunumu gerçekleştirebilmek adına “Charder Medikal” markası kuruldu ve markanın ürünleri Medica Fuarında sergilenmeye başladı.

2008: Charder’ın MG4800 El dinamometresi, “tıbbi ürünler” kategorisi kapsamında olmak üzere kullanımı, rehabilitasyon alanında çalışan fizyoterapistler için son derece uygun olan yenilikçi tasarımı aracılığıyla “Alman İF Tasarım Ödülü”nü aldı.

2015: Charder; ardiyecilik, taşımacılık ve verilen hizmetlere ilişkin ihtiyaçları daha iyi karşılayabilmek adına Kuzey Amerika web sitesini kurdu.

2016: Avrupa pazarına yönelik daha iyi bir hizmet sunumu gerçekleştirmek, ilgili hukuki düzenlemelere bağlı kalmak ve hizmet, dağıtım süreçlerini iyileştirmek, müşterilerinin tatmin seviyelerini artırmak amacıyla Charder; Avrupa Birimini kurdu.

2019: Charder, yeni profesyonel vücut kompozisyonu analiz cihazlarını piyasaya sürdü

Tecrübeli bir üretici ve tıbbi kullanıma uygun ölçüm cihazları tasarımcısı olarak Charder Medikal, distribütörlerle nihai kullanıcının memnuniyetini sağlama düşüncesine dayalı olarak kurulacak sağlıklı ve uzun vadeli bir ilişkinin öneminin farkındadır. Charder Medikal, alanında bilgi sahibi distribütörlerin kusursuz destek ve hizmet sunumunda kritik öneme sahip olduğuna inandığından, söz konusu çalışanlara kapsamlı bir eğitim desteği sunmaktadır.

Charder’ın güçlü yönleri: Kişiselleştirilmiş distribütör teknik eğitim programları, küresel lojistik ve teslimat

Charder’ın profesyonel ölçüm cihazları, ister klinikte, ister evde olsun, kolay bir kullanıma sahip olacak şekilde tasarlandı. Pratik/Kolay Veri Yönetimi: Cihazlardan bilgisayarlara veya yazıcılara veri aktarım imkanı Kullanıcıya ait verinin ve kullanıcının gizliliğinin korunması

Charder, ISO 9001: 2008, ISO 13485, CEMDD ve CE-NAWI sertifikalarına sahip bir şirkettir.